طرح راه‌اندازی بانک اطلاعاتی دیدگاه‌های توسعه‌ای شهر یزد

طرح راه‌اندازی بانک اطلاعاتی دیدگاه‌های توسعه‌ای شهر یزدفراخوان ارسال پیشنهادیه طرح پژوهشی با موضوع

طرح راه‌اندازی بانک اطلاعاتی دیدگاه‌های توسعه‌ای شهر یزد

 

 

 

 

در سال­های اخیر مطالعات متعدد و ارزشمندی در زمینه برنامه­ریزی توسعه شهر و استان در قالب مطالعات دستگاه­های اجرایی، مراگز آموزش عالی، پایان­نامه­های دانشجویی صورت گرفته است که بعضاً برای پاسخگویی به وظایف قانونی دستگاه­ تهیه شده و در مراجع ذی­صلاح به تصویب رسیده­است و برخی برای تقویت پایگاه­های اطلاعاتی و تحویل برای تصمیم­گیری­های بخشی و فرابخشی تهیه شده­است. علاوه بر آن اسناد فرادست توسعه استانی و ملی تهیه و تدوین گردیده­است، که برای تصمیم­گیری مدیران شهری اهمیت زیادی دارد، اما به علت پراکندگی و حجم زیاد برخی از این گزارش­ها و دیدگاهی تخصصی امکان بکارگیری و استفاده کامل از آن­ها با مشکلاتی مواجه است.

بانک دیدگاه­های توسعه شهر یزد در نظر دارد تا با گردآوری این اطلاعات زمینه­های مدیریت دانش انباشته و استفاده از تجربیات گذشته به منظور جلوگیری از دوباره کاری و تکرار اشتباهات، و حفظ اطلاعات موجود را فراهم نموده، تا با یکپارچه­سازی این اطلاعات در قالب بانک اطلاعات، از طریق تجزیه و تحلیل اطلاعات معنادار و تبدیل آن­ها به دانش مفید فرصت استفاده از مزیت رقابتی را برای مدیران و تصمیم­گیران شهر یزد را فراهم آورد تا بتوانند به موفقیت­های کسب و کار­های سازمانی در شورای اسلامی شهر و شهرداری دست یابند.

در حقیقت بانک اطلاعات دیدگاه­های توسعه، طراحی یک نظام بازیابی اطلاعات است که با پیوند حیاتی در یک زنجیره از نیاز اطلاعاتی کاربر شروع و به رفع نیاز ختم می­شود. بانک اطلاعات دیدگاه­های توسعه شهر یزد، نرم افزاری خواهد دارای منوهای مختلف شامل ورود اطلاعات، جستجوی اصلاحات، ویرایش اطلاعات، مأخذیابی، مشاهده موضوعات در قالب فیش­های اطلاعاتی و غیره؛ این نرم افزار براساس دسته بندی­های صورت گرفته اطلاعات در منوی مشاهده، علاوه بر قابلیت ورود و ذخیره­سازی اطلاعات، قابلیت گزارش­گیری براساس عنوان یا موضوعات اصلی، فرعی، منابع و مأخذ اطلاعات و ترکیب آن­ها در قالب فیش­های اطلاعاتی دارد.

بانک اطلاعات دیدگاه­های توسعه شهر یزد با گردآوری مستندات توسعه شهر و فیش­برداری از آن­ها و طبقه بندی اطلاعات در قالب عناوین و موضوعات اصلی، فرعی داشبورد مدیریتی در اختیار می­گذارد تا با استفاده از آن ضمن دستیابی به اطلاعات مفید تجمیع شده، از روند تاریخی تحول آن در دوره زمانی دو دهه گذشته شورای شهر آشنایی پیدا کرده و تجربه گذشتگان را با تحلیل­های روز در هم آمیخته و در تصمیم­سازی و تصمیم­گیری­ها آتی لحاظ نماید.

 

اسناد فراخوان

اسناد فراخوان2

(برای تدوین پروپزال به RFP پیوست مراجعه شود.)

خواهشمند است پژوهشگران محترم پروپوزال مورد نظر را به همراه سوابق پژوهشی و اجرایی خود حداکثر تا تاریخ 99/8/30 به مرکز خلاقیت و فناوری‌های نوین شهری ارائه نمایند.

تلفن : 03537280627 و 03533132200                نمابر:  03537280625  و  03537252166

درگاه اینترنتی :  cnut.yazd.ir                          پست الکترونیک: cnut@yazd.ir