راهیابی پروژه شهرآموز یزد به مرحله نهایی رقابت جوایز الهام بخش یونیسف

راهیابی پروژه شهرآموز یزد به مرحله نهایی رقابت جوایز الهام بخش یونیسف


راهیابی پروژه شهرآموز یزد به مرحله نهایی رقابت جوایز الهام بخش یونیسف

مدیر مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهری و رییس اداره شهر دوستدار کودک یزد از راهیابی طرح مدرسه تابستانه شهرآموز، به مرحله نهایی رقابت جوایز الهام بخش یونیسف خبر داد. 
حسین ابوطالبی ضمن تبریک این موفقیت افزود این برای اولین بار است که طرحی از ایران به مرحله پایانی این رقابت ها راه پیدا میکند و در این مرحله با رای گیری مردمی طرح برگزیده انتخاب خواهد شد. وی افزود در این دوره قریب به 80 طرح از سراسر جهان ارسال شده بود که پس از داوری ارزیابان بین المللی طرح مدرسه تابستانه شهرآموز در بین سه نامزد نهایی دریافت جایزه الهام بخش در زمینه مشارکت کودکان قرار گرفته است.
مدیر مرکز خلاقیت شهر یزد با عنوان اینکه رویداد "جوایز الهام بخش یونیسف" از طرح ها و راهکارهای نوآورانه و الهام بخش برای ارتقای سطح کیفیت زندگی کودکان و نوجوانان در شهرها و جوامع محلی تقدیر میکند، ادامه داد: صفر تا صد طراحی و اجرای این رویداد با تلاش 6 ماهه همکاران در مجموعه شهرداری، گروه های مردم نهاد و با استفاده از ظرفیت بومی  رخ داده است و از این نظر که این طرح توانسته پتانسیل های بومی ما را به جهان نشان دهد ارزشمند است.
رییس اداره شهر دوستدار کودک شهر یزد هدف از اجرای طرح مدرسه تابستانه شهرآموز را فرصتی برای آشنایی نوجوانان شهر با مفاهیم شهروندی و مطالبه گری عنوان کرد و گفت ابتدا این آموزش ها در مفاهیم "شهر و طبیعت"، "شهر و فناوری"، " شهر و فرهنگ" و "شهر و فراغت" به نوجوانان داده شد و در پایان با برگزاری دوره "شهر و شهروندی" آنها را با حقوق و مسئولیت اجتماعی خود آشنا شدند. در نهایت نیز با برگزاری کارگاه آینده پژوهی و تعیین نیازها برای رسیدن به شهری بهتر، نوجوانان با حضور در جلسه صحن علنی شورای شهر یزد مطالبات خود را از شهردار و اعضای شورای شهر عنوان کردند. در کنار این مفاهیم آموزش مهارت های کار تیمی، تفکر انتقادی، مطالبه گری و سواد رسانه ای در خلال برنامه ها با نوجوانان تمرین شده است.
حسین ابوطالبی در پایان ضمن تقدیر از همکاری واحدهای مختلف داخل و خارج شهرداری و به طور ویژه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی و معاونت شهرسازی و معماری شهرداری در اجرای این رویداد، از تمامی علاقه مندان حوزه کودک درخواست کرد تا با شرکت در رای گیری نهایی این رویداد از طریق لینک مربوطه، به انتخاب این طرح و کسب افتخار برای کشور عزیزمان کمک کنند.
لینک رای دهی: