نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تلاشی همه جانبه برای معرفی یزد به عنوان شهر پایدار جهان

تلاشی همه جانبه برای معرفی یزد به عنوان شهر پایدار جهان


تلاشی همه جانبه برای معرفی یزد به عنوان شهر پایدار جهان

 

رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: با تلاش و تعامل همه جانبه می خواهیم یزد، را به عنوان شهر پایدار به جهانیان معرفی کنیم.

 

غلامعلی سفید رئیس شورای اسلامی شهر یزد در مراسم آغاز به کار همایش بین المللی شهرهای پایدار جهان و نوزدهمین اجلاس بنیاد جهانی انرژی گفت: خوشبختانه در تیرماه سال گذشته، شهر یزد در فهرست آثار ملی یونسکو ثبت شد و در دیماه 96 نیز این شهر توسط بنیاد جهانی انرژی در ردیف شهرهای پایدار جهان قرار گرفت.

وی اظهار داشت: بعد از قرار گرفتن شهر یزد در ردیف شهرهای پایدار جهان اقدامات خوبی از جمله تشویق به ساختمان های سبز، الزام به ساخت و سازهایی با خشت و گل، تلاش برای بازیافت مجدد آب و همچنین استفاده از پساب برای فضای سبز در دستور کار قرار گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: از دیگر اقدامات انجام شده در شهر یزد می توان به آموزش شهروندی و پیگیری شهردار مدرسه، استفاده از بازیافت مصالح آسفالتی، آموزش شهروندان برای تفکیک زباله ها و توجه به استفاده از انرژی خورشیدی و پنل هایی در پشت بام و استفاده از فضای سبز عمودی و کم آبخواه اشاره کرد.

سفید اظهار امیدواری کرد: با همت مردم و استفاده از تجارب بومی استان یزد در کنار بهره گیری از تجارب دنیا بتوانیم گامی موثر در جهت توسعه ی رویدادهای جهانی و معرفی شهر یزد به جهانیان برداریم.

 

روابط عمومی مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهری