نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

استارت آپ ها راهکاری برای رفع مشکلات شهری هستند

استارت آپ ها راهکاری برای رفع مشکلات شهری هستند


استارت آپ ها راهکاری برای رفع مشکلات شهری هستند

 

مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهری شهرداری یزد از استارت آپ های حوزه شهری حمایت می‌کند.

رئیس مرکز خلاقیت و فناوری های  نوین شهری شهرداری یزد گفت: این مرکز از استارت آپ های حوزه شهری (شرکت‌های نو پا) به‌ منظور کسب‌ وکار و رفع مشکلات مدیریت شهری حمایت می‌کند.

استارتاپ، کسب‌ وکاری است که بخشی از آن مبتنی بر فناوری است، هر کسب‌ وکاری که بر پایه فناوری است، لزوماً استارتاپ نیست، ولی همه آن‌ها به طرزی از وب، موبایل، اینترنت و فنّاوری‌های جدید استفاده می‌کنند تا رشد بالایی داشته باشند و به تعداد کاربران بالایی برسند.

جعفر امین مقدم در نشستی با خبرنگاران افزود: امروزه بسیاری از کشورهای دنیا استارت‌آپ‌ها را به‌عنوان یک راهکار برای رفع مشکلات شهری موردتوجه قرار داده‌اند بدین ترتیب حمایت از این شرکت‌های به‌صورت جدی توسط مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهری دنبال می‌شود.

وی اظهار داشت: شورای شهر یک درصد بودجه مصوب شهرداری را برای حمایت از استارت آپ های اختصاص داده است.

امین مقدم بابیان اینکه مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهری به دنبال ایجاد یک مدیریت شهری مبتنی بر علم و مشارکت شهروندان است، گفت: این مرکز از ایده‌ها و طرح‌های نو درزمینه مدیریت شهری حمایت می‌کند.

رئیس مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهری با اشاره به فعالیت این مرکز از اردیبهشت‌ماه امسال اظهار داشت: در این مدت چندین ایده به این مرکز ارائه‌شده و یکی از اساسی‌ترین راه‌های مشارکت شهروندان در مدیریت شهری و دیده شدن آن‌ها، توجه به ایده‌ها و خلاقیت‌های آن‌هاست.

امین مقدم راه‌اندازی اتاق فکر را از دیگر اقدامات مرکز یادشده در این مدت بیان کرد و افزود: این اتاق فکر، متشکل از افراد متخصص و باتجربه و صاحب اندیشه است که موضوعات مختلف درزمینه حوزه شهری را مورد بررسی قرار می‌دهد.

وی اضافه کرد: همچنین طرح‌های عمرانی که قرار است در سطح شهر اجرا شود در این اتاق از زاویه‌های مختلف مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

رئیس مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهری ادامه داد: این مرکز آماده همکاری با صاحب‌نظران و نخبگان حوزه شهری است و با کمترین چالش و بروکراسی پذیرای آن‌ها در جهت بهبود مدیریت شهری می باشد.

امین مقدم در ادامه از ایجاد نمایندگی کمیسیون ملی ایران در استان یزد خبر داد و بیان کرد : بررسی‌های لازم در این زمینه صورت گرفته است.

وی یادآور شد: این نمایندگی در واقع وظایف کمیسیون ملی را در استان‌های در زمینه فعالیت‌های مرتبط با ثبت، نظارت و پایش، رصد می‌کند.

امین مقدم همچنین از پیوستن شهر یزد به شبکه‌های جهانی خلاق و یادگیرنده خبر داد و گفت: مکاتبات مختلفی در این زمینه با یونسکو صورت گرفته است.

رئیس مرکز خلاقیت و فناوری نوین شهری در ادامه از برگزاری نشست جهانی مدیران ارشد شهرهای پایدار جهان در یزد خبر داد و افزود: در این نشست قرار است شهر یزد به‌عنوان نخستین پایتخت شهرهای جهان معرفی شود.